Новинка на українському рекламному ринку! ВРК представляє Об'єднаний рейтинг креативності та майстерності агентств (проміжний етап)

Як відомо, Всеукраїнська рекламна коаліція вже 15 років досліджує успіхи рекламних агенцій різних спеціалізацій на національних та міжнародних рекламних змаганнях - фестивалях та конкурсах, сумуючи отримані нагороди у вигляді балів в рейтинги креативності та рекламної майстерності.

Таким чином, сьогодні існують рейтинги для креативних рекламних агентств, digital-агентств, брендингових агентств та дизайн-студій, агентств маркетингових сервісів та піар агентств (за підсумками КМФР також рейтингуються продакшн-компанії).

Така ситуація, з 4-ма окремими рейтингами, відображала специфіку конкуруючих між собою агентств, рівних або дуже схожих за своїми компетенціями. Але світ змінюється. На разі можна чітко відслідкувати тренд, коли "спеціалізація" агентств становить все більш умовний характер, digital-агентства пропонують стратегічні креативні рішення своїм клієнтам, а фул-сервісні креативні агентства потужно нарощують свої діджитальні експертизи. Аналогічна ситуація відбувається як з брендингом, так і з маркетинговими сервісами та піаром.

/До речі, я очікую, що і медіа агентства також незабаром будуть конкурувати не тільки своїми білінгами та медіа зв'язками, але і креативним підходом до комунікацій з цільовими споживачами, як вже відбувається в їх змаганнях з ефективності в Effie Awards/.

 Але це тільки одна, парадна, сторона медалі. Є і інша. Загальна кількість учасників рейтингів креативності та майстерності значно зменшилась. Цьому є декілька причин. Вочевидь, рекламна індустрія зараз переживає не найрадісніший з точки зору фінансової стабільності час. У агентств не вистачає ресурсів (людських, грошових), бракує часу, щоб підготувати фестивальний кейс, вимоги до якого також виросли, в порівнянні з минулими роками. Є і додаткові, "суб'єктивні" фактори. Це, на мій погляд, відсутність довгострокового мислення. Поясню. Вже сьогодні рекламна індустрія стрімко старішає. Середній вік наближається до 40 років (38 років - якщо я не помиляюсь). "Бувалі" ветерани, "втомившись" від фестивалей, активно освоюють соціальні мережі, обмеживши цим свій простір креативних змагань і тренувань. Молоді дарування в рекламі зустрічаються все рідше, та і рівень їх амбіцій, як на мене, міг бути значно вищим.

Фестивалі креативності - справа молодих і амбітних, це найкоротший шлях зробити з них рекламних зірок, яких можна "за дорого" продавати клієнтам. Фестивалі реклами - це можливість для досвідчених рекламістів зробити собі лікувальне кровопускання, щоб не мати застійних явищ, за якими неминуча творча смерть.

Але... маємо, що маємо. Ви самі все це прекрасно бачите.

Отож, виконуючи свою місію - сприяння розвитку рекламного ринку України, Всеукраїнська рекламна коаліція представляє новий Об’єднаний рейтинг креативності та майстерності, до якого ввійшли всі агентства, переможці фестивалей, не залежно до якої спеціалізації вони себе відносять. Планується, що саме цей рейтинг у наступних сезонах стане основним. Рейтинги агентств за спеціалізаціями цього сезону будуть формуватися востаннє. 

На даний момент, відомі переможці фестивалей Cannes Lions 2017 та Ad Black Sea 2017 і тому, саме за результатами цих фестивалей був складений проміжний рейтинг креативності та майстерності сезону 2017/2018 станом на 03.10.2017.

Об’єднаний проміжний рейтинг креативності та майстерності агентств України сезону 2017/2018

Agency

Points

1

ISD Group

214

2

BBDO Ukraine 

110

3

Tough Slate Design

96

4

Geometry Global Ukraine

48

5

Electric Sheep Film

30

6

Vintage

18

 7-9

PROVID

12

 7-9

visageDDB

12

 7-9

Havas Ukraine

12

 10-15

Arriba!

6

 10-15

Inter Promo

6

 10-15

Scholz & Friends Kyiv

6

 10-15

Galagan

6

 10-15

Adpro

6

 10-15

Talan Group

6

Проміжний рейтинг креативності та майстерності креативних агентств України сезону 2017/2018

Agency

Points

1

BBDO Ukraine

110

2

Geometry Global Ukraine

48

3

Electric Sheep Film

30

 4-6

PROVID

12

 4-6

visageDDB

12

 4-6

Havas Ukraine

12

 7-10

Arriba!

6

 7-10

Inter Promo

6

 7-10

Scholz & Friends Kyiv

6

 7-10

Galagan

6

Проміжний рейтинг креативності та майстерності діджитал-агентств України сезону 2017/2018

Agency

Points

1

ISD Group

214

2

Vintage

18

3

Adpro

6

Проміжний рейтинг креативності та майстерності маркетингових та піар сервісів України сезону 2017/2018

Agency

Points

1

Talan Group

6

Проміжний рейтинг креативності та майстерності дизайн-студій і брендингових агентств України сезону 2017/2018 року

Agency

Points

1

Tough Slate Design

96

Ознайомитись з повними версіями рейтингу можна на сайті ВРК.

Максим Лазебник,

директор ВРК.